"Я ТИМ УЖЕ ПИШАЮСЯ, ЩО УКРАЇНЕЦЬ ЗРОДУ..."

0

"30 апреля на 82-м году жизни после тяжёлой и продолжительной болезни скончался легендарный украинский поэт Борис Олийнык".

Об этом в Facebook сообщил журналист Михаил Маслий. «Колись він сформулював своє життєве і мистецьке кредо: «Писати, як живеш, а жити, як пишеш». Активною громадянською позицією Борис Олійник довів, що поет відповідає за все, що було до нього, що відбувалося за його життя і що буде після нього. Поезія – його перше кохання, журналістика – друге. А політикою він почав займатися від «нещастя». Річ у тім, що національні проблеми письменники дуже добре знають, бо відчули їх на власній шкурі. Тому й досі Борис Олійник намагався в політиці і в поезії бути відвертим, бо він переконаний: людині, що піклується про майбутнє, не можна відокремлюватися від життя, заховавшись у тиші кабінету. І все ж багатомільйонну любов українців у всіх світах Борис Ілліч заслужив саме за свою поезію. Коли читаєш його «Парубоцьку баладу», «Стару пісню на новий мотив», «Ринг», «До проблеми: революція і митець», «А зрадник завше продає когось», відчуваєш почерк віртуоза слова найвищого ґатунку. А ще у його творчому доробку – понад півсотні пісень у співавторстві з найвідомішими композиторами країни. Й досі вони звучать звідусіль як пісенна класика – зразок найвишуканішого і наймелодійнішого слова». Так написал Михаил Маслий о человеке и поэте, которого уважал и любил.

Борис Олейник - автор более 40 книг, стихов, эссе, статей. Печататься начал еще в школе. Его первое стихотворение было опубликовано в 1948 году.

Ольга ПРОНИНА.